Aktualności

Interesujący rynek domen internetowych

Wydawałoby się, że zarabiać możemy niemalże na wszystkim. Czy zastanawiali się Państwo, ile można zarobić na domenach internetowych? Otóż ogromne pieniądze. Wystarczy tylko trafnie wytypować i zarezerwować domenę, której będą pożądali wkrótce właściciele stron czy serwisów internetowych, a następnie cierpliwie czekać, aż zaczną spływać oferty zakupu. Niestety, nie jest to łatwe do przewidzenia, który adres może za jakiś czas okazać się tym strzałem w dziesiątkę. Najdroższa domena na świecie została sprzedana za 90 milionów dolarów. W Polsce najwięcej za adres www zapłaciła jedna z firm telekomunikacyjnych. Była to kwota 2 milionów złotych.
[16.10.2019]

Wybory parlamentarne 2019. Polska wybiera.

W najbliższą niedzielę 13 października odbędą się wybory do naszego parlamentu. Według różnych sondaży badania się nieco różnią, ale nie na tyle, żeby mogło nas coś zaskoczyć. Zachęcamy wszystkich do głosowania, szczególnie tych niezdecydowanych. Jeśli ktoś do dnia dzisiejszego nie wie na kogo oddać głos, niech rozważy wszystkie za i przeciw, bez względu na sympatie czy niechęć do niektórych polityków.
[10.10.2019]

Najskuteczniejsza forma reklamy

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Która forma reklamy jest najskuteczniejsza?  Wszystko zależy od specyfiki branży, docelowego targetu, oferowanego produktu, czy usługi. Dla przykładu, firma działająca w branży odzieżowej lepszy efekt osiągnie z reklamy w serwisach społecznościowych niż z roznoszonych ulotek reklamowych, natomiast lokal gastronomiczny np. pizzeria przy kolportażu ulotek do skrzynek pocztowych na osiedlu, gdzie funkcjonuje prawdopodobnie odnotuje wzrost dokonywanych zamówień. Analogicznie jest z innymi branżami. Dla jednych wypozycjonowanie swojej firmy na pierwszej stronie w Google da ogromne korzyści, a dla innych prawie żadnej. Tak samo jest, jeśli chodzi o media, takie jak: telewizja, radio, czy prasa. Z doświadczenia wiemy, że bardzo ważna jest dywersyfikacja form reklamowych, natomiast od większości klientów trafiających do nas słyszymy,  że najskuteczniejszą jest reklama internetowa i tzw. reklama z polecenia, czyli zadowolony klient, który poleci swojemu znajomemu daną usługę lub produkt.
[03.10.2019]

Najważniejszy jest zadowolony klient

Największy polski bank PKO BP testowo wdrożył sensory uśmiechu, aby zbadać jakość obsługi klienta. Dokładniej mówiąc chodzi o to, żeby sprawdzić, czy zarówno pracownik banku, jak i klient podczas obsługi przy okienku są uśmiechnięci. Wiąże się to z dodatkowymi premiami dla tych pracowników, których klienci uśmiechają się najwięcej. My nie musimy się uciekać do takich rozwiązań, ponieważ w większości nasi zleceniodawcy polecają nasze usługi innym. Warto podkreślić, że to klient ostatecznie akceptuje odbiór strony, czy sklepu internetowego do momentu, kiedy nie jest on w 100% zadowolony.
[28.09.2019]

Kaseton reklamowy High Quality dla Bibelo

W tym tygodniu wyprodukowaliśmy, zawiesiliśmy i podłączyliśmy kaseton podświetlany dla naszych klientów, którym wcześniej wykonywaliśmy stronę internetową. Kaseton ma wymiary 3,20 x 0,7 m, jest wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED zintegrowane z czujnikiem zmierzchowym. Dodatkowo, na prośbę klientów polakierowaliśmy proszkowo boczki metalowe, aby efekt wizualny był jak najlepszy. Cieszy nas, że podoba się on klientom.
[20.09.2019]

Szpiegowskie oprogramowanie Pegasus

Oprogramowanie szpiegujące jednej z izraelskich firm, które jest oferowane służbom specjalnym może już inwigilować naszych obywateli.  Jak donoszą media, polski rząd zakupił specjalistyczne oprogramowanie do cyber kontroli. Jest to oprogramowanie, które instaluje się na naszym urządzeniu bez naszej wiedzy i zgody.  Niepokojące jest to, że Pegasus może bez problemu pobierać z naszego telefonu wszelkie treści, zdjęcia, kontakty, aktualną lokalizację, nie wspominając już o podsłuchu nawet szyfrowanych połączeń. Pamiętają Pańśtwo cytat z kultowej polskiej komedii Sylwestra Chęcińskiego "Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana"?  :)
[13.09.2019]

Zaproszenia do parku linowego od B2B

Mamy do rozdania 2 zaproszenia do parku linowego. Aby je otrzymać wystarczy polubić nasz Fanpage, udostępnić post dotyczący tej kwestii i wpisać w komentarzu jedną z form reklamy zewnętrznej, jakie mamy w naszej ofercie. Wśród osób, które to uczynią rozlosujemy zaproszenia.
[09.09.2019]

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś obchodzimy 80 rocznicę napaści Hitlerowskich Niemiec na Polskę. 16 dni później, czyli 17 września wojska sowieckie przyłączyły się do inwazji na Polskę. Obowiązkiem naszym jest pielęgnować prawdę historyczną pomimo usilnych prób zafałszowania jej przez polskojęzyczne (nie polskie) grupy mediowe.
[01.09.2019]

Zatrudnimy przedstawiciela handlowego

W związku z ekspansywnym rozwojem naszej firmy poszukujemy handlowca znającego branżę, najchętniej kandydata, który ma doświadczenie w sprzedaży reklam w różnego rodzaju serwisach i portalach internetowych. Do obowiązków przedstawiciela będzie należało pozyskiwanie nowych klientów, sprzedaż stron i sklepów internetowych oraz różnych rozwiązań reklamowych w internecie.
Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
[20.08.2019]

Przydatna funkcjonalność na smartfonach z Androidem

Wkrótce w telefonach Pixel oraz w wybranych modelach z systemem Android będzie możliwość wezwania pomocy za dotknięciem jednej z trzech ikon: Medycyna; Policja; Ogień. W trakcie połączenia z operatorem alarmowym po kliknięciu w odpowiednią ikonę, będzie on miał od razu informację dotyczącą lokalizacji zdarzenia, co skróci znacznie przyjęcie zgłoszenia i wysłanie odpowiednich służb.
[08.08.2019]

Wakacje na półmetku

Czas szybko leci, już połowa wakacji za nami. Postanowiliśmy w związku z tym wprowadzić promocję. Klient, który zamówi stronę internetową do końca sierpnia, będzie mógł zamówić drugą taką stronę za połowę ceny dla kogoś ze swoich bliskich lub znajomych.
[01.08.2019]

Doskonałe zdjęcia nocne dzięki smartfonowi Pixel od Google

Już są  dostępne na rynku najnowsze telefony od Google. Konkurują one z flagowymi modelami innych marek. Wyróżniają się specjalnym systemen do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.  Oprogramowanie Night Sight odpowiada za optymalne doświetlenie zarówno planu głównego jak i otoczenia. Przypuszczamy, że w miarę upływu czasu smartfony te mogą być częściej wybierane przez użytkowników niż modele innych producentów.
[24.07.2019]

e-commerce coraz bardziej popularny

W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie sklepami internetowymi. Podobno już około 60% internautów dokonuje zakupów przez internet. Faktycznie, w chwili obecnej prawie połowa naszych realizacji to sklepy www. Zakupy on-line stają się coraz powszechniejsze, co jest korzystne zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów. Wszystkim naszym klientom życzymy odnoszenia takich sukcesów, jakie odnióśł założyciel Amazona Jeff Bezos, którego majątek szacowany jest na ponad  130 miliardów dolarów :-)
[16.07.2019]

Jesteśmy otwarci na współpracę barterową.

Przed wynalezieniem pieniędzy, co przypisuje się Fenicjanom, a co może nie do końca jest prawdą, bo przed pieniędzmi do zawierania transakcji używano już tzw. "płacideł" rozliczano się w formie wymiany towaru za towar. Dziś taką formę nazywamy barterem. Jeżeli chcą Państwo wykonać stronę internetową, a mogą zaproponować w zamian swoją usługę czy produkt, to jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.
[10.07.2019]

Wskażemy Ci, którą drogą podążać, aby odnieść sukces.

Każdemu klientowi, który zamówi u nas stronę internetową lub sklep www w okresie wakacyjnym doradzimy gratis, które z rozwiązań reklamowych pozwoli odnieść najlepszy sukces jego firmie. Mylnym jest twierdzenie, że wszystkie formy są dobre. Dla jednej branży pozycjonowanie w internecie odniesie najlepszy skutek, dla innej natomiast zdecydowanie korzystniejszym będzie np. kampania na Facebooku.
[01.07.2019]

Reklama zewnętrzna dla każdej firmy

W związku z tym, iż wciąż duża grupa naszych klientów nie wie, to przypominamy, że od kilku miesięcy w naszej ofercie znajdą Państwo wszystko, co jest związane z tzw. reklamą zewnętrzną. Jeśli potrzebują Państwo okleić witrynę, samochód, wykonać tabliczkę reklamową, kaseton podświetlany, czy bardzo popularne w ostatnich latach litery przestrzenne 3D, to zapraszamy do kontaktu. Pamiętajcie Państwo, że reklama dźwignią handlu.
[26.06.2019]

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Google

Podczas oficjalnej wizyty w Stanach Zjednoczonych Prezydent Polski Andrzej Duda odwiedził siedzibę Google. Spotkał się z zarządem Google, rozmawiał z Prezes You Tuba Suzan Wójcicki oraz z polskimi inżynierami pracującymi w Dolinie Krzemowej. Rozmowy toczyły się również na temat planów rozwojowych giganta z Mountain View, jakie mają być realizowane w Polsce.
[18.06.2029]

Zwiedzamy głębię oceanu z Google Earth

Google Street View to już nie tylko zwiedzanie miast, dzielnic czy uliczek. Teraz wspólnie z Google możemy zanurzyć się w głębi oceanu, aby zobaczyć podwodny kolorowy świat fauny i flory. Ideą jest pokazanie tego piękna i jego kruchości, abyśmy wspólnie zadbali o czyste środowisko i go nie zaśmiecali.
https://earth.google.com
[10.06.2019]

Kod QR. Co to takiego?

Kod QR (Quick Response) to najprościej ujmując, moduł graficzny pozwalający zakodować ważną  dla nas informację lub link prowadzący do danej strony internetowej. Najprostszym narzędziem do rozszyfrowania kodu jest smartfon, który przy pomocy odpowiedniej aplikacji pozwoli po zeskanowaniu uzyskać dostęp do zakodowanej treści w tym znajomo wyglądającym kwadraciku.
[04.06.2019]

Zastanawiali się Państwo, skąd klienci trafiają na Waszą stronę?

Bardzo często klienci nie zdają sobie sprawy, skąd pozyskują przekierowania do swojej strony. Coraz rzadziej, ale wciąż wydają spore pieniądze na serwisy, portale, katalogi, które nie przynoszą żadnych korzyści. Prostym rozwiązaniem jest Analitycs. Jest to bezpłatne narzędzie od Google monitorujące ruch na witrynie, które pozwoli zaoszczedzić pieniądze wydawane na nieskuteczne reklamy.
[29.05.2019]

Czy serwis społecznościowy może być wiarygodnym źródłem informacji?

Jak informuje jeden z portali internetowych ponad 2 miliony kont na Facebooku jest wykorzystywanych do agitacji na rzecz największej partii opozycyjnej. Pocieszającym jest to, że coraz mniejsza grupa społeczeństwa wierzy w to, co przeczyta w tzw. FakeNewsach.
[24.05.2019]

Pomaganie jest fajne

Dziś mieliśmy przyjemność wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Kolorowy Świat. Oprócz tego, że miło spędziliśmy czas, mogliśmy pomóc dzieciom i obejrzeć ośrodek. Widzieć uśmiech na ich małych buźkach - bezcenne. Dziękujemy personelowi i rehabilitantom za kawał dobrej roboty. Z pierwszej umowy, którą w najbliższym czasie podpiszemy na wykonanie strony internetowej 50% zysku zostanie przeznaczone na Fundację Pomocy Dzieciom KOLOROWY ŚWIAT.
[17.05.2019]

Z nami znokautujesz konkurencję

Nie wiesz jak wygrać z konkurencją? Nic prostszego. Zamów u nas nowoczesną stronę internetową, która wyróżni Twoją firmę, a następnie pozwól nam się wypromować w internecie.
Będziesz pierwszy w Google.
[08.05.2019]

Wielka majówka trwa

Wczoraj obchodziliśmy Święto Pracy i 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, jutro Święto Konstytucji 3 maja, a dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Życzymy wszystkim miłego weekendu.
[02.05.2019]

Copywriting. Teksty na strony internetowe

Osobom zakładającym swoją stronę internetową lub sklep internetowy oferujemy usługę tworzenia oryginalnych tekstow na zamówienie. Piszemy charakterystykę działalności/ firmy, opisy produktów i usług, treści do poszczególnych zakładek na Państwa stronie internetowej, teksty zachęcające do współpracy z Państwem itp. Pomagamy również w tworzeniu tekstów na blogi, odświeżamy treści, które już funkcjonują na Państwa stronie, sprawdzamy gotowe teksty pod kątem poprawności jezykowej i stylistycznej.
[23.04.2019]

 

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.
[18.04.2019]

Szablonowa czy projektowana indywidualnie? Jaką stronę wybrać?

Każdy przedsiębiorca w momencie dokonywania wyboru strony internetowej dla swojej firmy zastanawia się, jaka powinna ona być. Czy wybrać stronę tanią, opartą na szablonie, czy zainwestować więcej i zamówić stronę projektowaną indywidualnie? Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy, od branży oraz od targetu, do którego chcemy dotrzeć. Często jest tak, że strona szablonowa w zupełności wystarcza do zaprezentowania oferty i przynosi wymierne korzyści. Dlatego, jeśli staną Państwo przed dylematem, to chętnie pomożemy w dokonaniu wyboru.
[09.04.2019]

Jednak istnieją. Dziś mieliśmy gości spoza naszej galaktyki

Dziś rano mielismy u siebie przedstawicieli z Galaktyki Andromedy, którzy po długich negocjacjach i ustaleniach zamówili kosmiczny serwis internetowy dla swojej organizacji rządowej. Sądzimy, że współpraca będzie przebiegała pomyślnie.
[1 kwietnia 2019]

Sprawdź czy to na pewno Twoja domena internetowa zanim zapłacisz!

Otrzymujemy coraz częściej sygnały od klientów, że dostają oni SMS-y z informacją o wygasającej domenie. Wiadomości te są wysyłane kilkukrotnie na miesiąc, dwa tygodnie i tydzień przed rzekomym wygaśnięciem usługi. Informujemy, że jest to po prostu próba "wciśnięcia" kolejnych rozszerzeń, które nie są w rzeczywistości adresami zarejestrowanymi na Państwa podmioty.
[28.03.2019]

Dyrektywa o prawie autorskim (ACTA 2)

Dyrektywa europejska o prawie autorskim mówi o ochronie własności intelektualnej i wspieraniu dziennikarstwa, co z założenia jest pozytywne. Kontrowersje budzą jednak dwa jej artykuły: art. 13, który postuluje scedowanie na portale i serwisy internetowe pełnej odpowiedzialności za każdą publikowaną treść oraz art. 11, z którego wynika konieczność posiadania płatnej licencji na cytowanie nawet najmniejszej treści. Czy są to zmiany sprawiedliwe i dobre? Raczej nie, bo mogą doprowadzić do tego, że serwisy na wszelki wypadek będą usuwały materiały, których sytuacja prawna będzie niejasna/sporna oraz do ograniczenia dostępu do różnych treści i możliwości ich udostępniania. Będzie to krzywdzące dla wszystkich użytkowników sieci, zarówno odbiorców, jak i twórców/wydawców treści (szczególnie tych nowych i niedużych).
[21.03.2019]

Wirtualny spacer po Sejmie RP

Wspólnie z Google Arts & Culture zapraszamy do zwiedzania muzeów, zapoznania się z dziełami sztuki takich twórców jak Van Gogh, Monet, Rembrandt i innych.  Wszystko to nie wychodząc z domu odwiedzając stronę: https://artsandculture.google.com/

Jako ciekawostka, korzystając z serwisu możemy wybrać się w wirtualny spacer po Sejmie RP.
[17.03.2019]

8 marca Dzień Kobiet

Wszystkim Paniom z okazji ich Święta życzymy wszystkiego najlepszego, samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
[08.03.2019]

Dziś Tłusty Czwartek

Życzymy wszystkim miłego Tłustego Czwartku i przy okazji przypomnimy że jeden pączek ma około 300 kilokalorii w zależności od nadzienia i wykończenia. Smacznego!
[28.02.2019]

Nowy pomysł na przejmowanie naszych danych

Ułatwienie dla obywateli jakie przygotowało Ministerstwo Finansów polegajace na tym że nie musimy już w tym roku wypełniać PIT-ów ani wysyłać ich do urzędu skarbowego okazało się nowym pomysłem dla hakerów na wyłudzanie naszych danych. Rozsyłają oni głównie na skrzynki e-mail informacje z linkiem w który "należy" kliknąć aby zobaczyć swój e-PIT. Pamiętajmy że jedynym miejscem z którego należy korzystać w tej kwestii jest serwis podatki.gov.pl
[21.02.2019]

Przestrzegamy jak nie paść ofiarą Phishingu

Coraz częściej zdarzają się próby przechwycenia naszych danych w sieci. Najpopularniejszym w chwili obecnej jest tzw. Phishing czyli próba polegająca na tym, że w podstępny sposób próbuje się nas nakłonić do kliknięcia w link lub otwarcia zainfekowanego załącznika jaki dostaliśmy na pocztę e-mail. Nie klikaj na podejrzany link, nie otwieraj faktur, których się nie spodziewasz, nie sprawdzaj monitoringu paczki jeśli nic nie zamawiałeś. Bądź bezpieczny w sieci.  Ponadto warto zainstalować dobry program antywirusowy na swoim komputerze.
[15.02.2019]

Mamy klucz do Twojego sukcesu

Dla wszystkich, którym zależy na pozyskiwaniu nowych klientów przygotowaliśmy promocję na prowadzenie kampanii Google Ads. Zainwestuj 100 zł i sprawdź skuteczność takiej reklamy.
Ponadto każdy klient, który zamówi u nas stronę szablonową otrzyma w/w kwotę na kampanię reklamową gratis. Natomiast klienci zamawiający strony projektowane indywidualnie otrzymają rabat w wysokości 300 zł na kampanię Google.
Oferta ważna do końca lutego.
[04.02.2019]

 

Chrońmy swoje dane osobowe

28 stycznia dniem Ochrony Danych Osobowych. Uczulamy wszystkich aby nie udostępniać na lewo i prawo informacji zwanych poufnymi, bo te trafiają do baz, które są potem sprzedawane. Warto abyśmy sobie zdawali sprawę że nasze dane mogą być wykorzystane przez cyber przestępców.
[28.01.2019]

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego :-)
[21.01.2019]

Którą drogę wybrać?

Zdumiewa nas fakt, kiedy to firmy produkcyjne, usługowe, handlowe zaniedbują swoje własne strony internetowe na korzyść serwisów społecznościowych. Czy to dobra droga? Naszym zdaniem nie. Oczywiście nie można pominąć społecznościówek, bo dla wielu branż kampanie na nich prowadzone przynoszą wymierne korzyści, ale niestety nie dla wszystkich. Uważamy, że promocja swojej własnej strony jest najistotniejszym działaniem promocyjnym. Może warto przeanalizować, gdzie my sami szukaliśmy produktu czy usługi, jeśli mieliśmy taką potrzebę, czy był to serwis społecznościowy, czy wyszukiwarka Google, gdzie wśród wyników nie ma raczej  przekierowań do profili np. na FB ?
[14.01.2019]

Sztuczna inteligencja w zasięgu ręki

Firmy z sektora IT pracują nad udoskonalaniem technologii opartej na sztucznej inteligencji. Liderem jest Google, który już dziś daje nam narzędzie w postaci Asystenta Google. Wprawdzie Asystent jeszcze oficjalnie nie działa w polskiej wersji jezykowej, ale już niebawem zarezerwuje nam wizytę u lekarza, napisze za nas SMS-a, aby nie odrywać naszego wzroku od drogi podczas jazdy lub włączy ogrzewanie naszego domu, jeśli będziemy się do niego zbliżali. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązania mogliśmy widzieć tylko w filmach science fiction, a niebawem każdy z nas będzie miał to wszystko w swoim smartfonie.
[08.01.2019]

Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!

Wszystkim naszym klientom i osobom odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy udanego Sylwestra, szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!
[31.12.2018]

Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wszystkim naszym klientom, tym obecnym i przyszłym, oraz zwolennikom i odwiedzającym naszą stronę życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :-)
[24.12.2018]

Darmowa reklama od B2B

Dla wszystkich klientów, którzy od dziś do końca roku zamówią u nas stronę internetową przez miesiąc poprowadzimy kampanię Google Ads za 0 zł . ponadto każdy kto zamówi szablonową stronę internetową otrzyma zasilenie konta Google na kwotę 100 zł, a klienci zamawiający stronę projektowaną indywidualnie otrzymają zasilenie kwotą 200 zł.
[19.12.2018]

Facebook. Czy to choroba cywilizacyjna?

Ostatnio zastanawialiśmy się nad tym jak portale społecznościowe potrafią uzależnić ludzi. Są osoby, które niemalże nie rozstają się z komórką i co chwila spoglądają czy ktoś może dodał jakiś nowy post. Jest to smutne i przerażające zarazem. Cieszymy się bardzo że jesteśmy z tego tzw. poprzedniego pokolenia i nie grozi nam to uzależnienie. Zalecamy spędzać czas z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną a społecznościówki traktować jako coś marginalnego.
[12.12.2018]

Android ma już 10 lat!

Tak tak, to już 10 lat od kiedy Android towarzyszy nam w naszych urządzeniach. Od tego czasu przeszedł on wiele modyfikacji i aktualizacji aby wygodniej i przyjemniej korzystało nam się z telefonów.
[03.12.2018]

Google Duplex - technologia jutra juz dziś.

To co niedawno wydawało się niemożliwe już jest dostepne dziś. Na razie tylko na urządzenioach Google Pixar w wybranych miastach. Jest to technologia oparta na sztucznej inteligencji. Twórcy demonstrowali jak system może np. rezerwować miejsce w restauracji albo umawiać wizytę u fryzjera.  Dla zobrazowania wygląda to tak że Duplex na podstawie informacji zebranych od nas wykona połączenie telefoniczne w naszym imieniu np. do pobliskiej restauracji i poradzi sobie w zarezerwowaniu nam stolika.
[26.11.2018]

Google Earth bawi ucząc

Czy korzystaliście już z narzędzia Google Earth? Jeśli nie to zachęcamy. Jest to aplikacja, która błyskawicznie przeniesie Was w dowolne miejsce na świecie, poda mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji a wszystko to w fajny, interaktywny sposób.
[19.11.2018]

Polska Niepodległa

Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy. Niech w całym kraju powiewają biało czerwone flagi, a wszyscy Polacy godnie uczczą tą historyczną datę.
[11.11.2018]

reCAPTCHA v3 powstrzyma boty

Nowy sposób na niedopuszczenie botów do naszych zasobów. Raczej każdy z nas miał styczność z często kłopotliwym udowadnianiem że nie jest robotem wpisując kod, który sprawiał problem z poprawnym jego odczytaniem. Teraz w reCAPTCHA będzie wykorzystywany specjalny mechanizm opierający się na analizie zachowaniu użytkownika w celu wykluczenia ewentualnego nadużycia ze strony botów.
[03.11.2018]

Gmail u 20% mieszkańców globu

Google może pochwalić się że 20% mieszkańców ziemi korzysta z ich poczty Gmail. Jest już ponad półtora miliarda kont na tej najpopularniejszej poczcie e-mail.
[29.10.2018]

Komisja Europejska vs Google

Konfliktu pomiędzy Komisją Europejska a największym graczem jakim jest Google ciąg dalszy. Z naszych obserwacji wynika że najprawdopodobniej potężna grupa mediowa z Europy (media niemieckie) chcą "wyszarpnąć" ogromną kwotę w postaci kary nałożonej na Google za praktyki niby monopolistyczne. Zachodzi pytanie: Czy ktoś każe komukolwiek korzystać z tej wyszukiwarki? Otóż nie, każdy człowiek ma prawo wyboru. Dlaczego decydenci z UE ingerują w demokrację? Pytanie wydaje się być retorycznym, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i władzę. Mamy nadzieję że Google wygra.
[23.10.2018]

Nie dajmy się zmanipulować

Przed nami wybory samorządowe. W tym czasie z bardzo dużą intensywnością działają boty oraz tzw. trolle. Pamiętajmy że nie wszystko co czytamy w internecie jest prawdą.  Należy włączyć myślenie i zweryfikować autentyczność wpisów. NASK wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i CSIRT uruchomili portal bezpiecznewybory.pl gdzie  informują jak nie paść ofiarą virali.
[17.10.2018]

Google Street View

Narzędzie, które ma nam pomagać i ułatwiać życie czasem może je skomplikować. Jeden z użytkowników Map Google przeglądając trasę ujrzał zdjęcie swojej żony romansującej z obcym mężczyzną. Finałem tego zdarzenia był rozwód.
[12.10.2018]

Strona www dla Poradni dietetycznej AlterMedicum

Dziś skończyliśmy stronę dla firmy AlterMedicum specjalizujacej się w doborze diet. Strona bardzo podoba się nam i klientce, jest dostosowana do urządzeń mobilnych oraz posiada panel do samodzielnej obsługi. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Portfolio gdzie można obejrzeć stronę on-line.
[05.10.2018]

Atak hakerski na Facebooka

Z powodu luki w systemie zabezpieczeń prawie 50 milionów użytkowników zostało wylogowanych (zresetowanych) z Facebooka. Atak hakerski miał miejsce we wtorek. Specjalista d.s. zabezpieczeń Facebooka stwierdził że sytuacja została opanowana a fakt ataku zgłoszony na policję.
[28.09.2018]

Google ma już 20 lat

To już 20 lat, kiedy to Larry Page i Siergey Brin wpadli na pomysł stworzenia wyszukiwarki internetowej. Dzienna ilość  naszych zapytań jaką wpisujemy w Google liczona jest już w miliardach.
Happy Birthday Google!
[27.09.2018]

Motocykliści Niepodległej

Dziś ulicami Łodzi przejechało ponad 700 motocykli udekorowanych w biało czerwone flagi. Przejazd zakończył się na Placu Wolności gdzie wspólnie odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego. W ten sposób motocykliści uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć :-)
[23.09.2018]

Nowa strona internetowa dla firmy budowlanej

Przedstawiamy ostatnią naszą realizację. Jest to strona internetowa wykonana dla firmy budowlanej specjalizującej się w budowie domów i pawilonów od podstaw, w docieplaniu budynków oraz renowacjach elewacji zabytkowych. http://rem-mix.com.pl/

Zapraszamy do zakładki Portfolio aby zobaczyć inne nasze realizacje.
[20.09.2018]

Kalendarze 2019

Połowa września za pasem. Czas pomysleć o kalendarzach na 2019 rok. Aktualnie polecamy kalendarzyki listkowe w cenie 100 zł netto za 500 sztuk. Jest to ciekawa i niedroga forma reklamy, która będzie przypominała o Państwa firmie przez cały rok.
[14.09.2018]

ACTA 2. Czy czeka nas cenzura internetu?

Dziś parlament europejski niestety przegłosował projekt dyrektywy, który może spowodować  ograniczony dostęp do informacji w internecie. Tłumaczą to niby ochroną praw autorskich tylko że nowa dyrektywa może zmienić zasady publikowania informacji w internecie. Podobno nowy projekt obejmuje nałożenie np. na Google jak i innych dużych graczy opłat od linków pod którymi są umieszczane tresci. Naszym zdaniem może spowodować to że np.  redakcje z ogromnym budżetem bedą mogły opłacić swoje tresci, które będą wypierały te prawdziwe z pierwszych stron.
{12.09.2018]

Nowa wersja Google Chrome

Gigant z Doliny Krzemowej przygotował właśnie aktualizację swojej przeglądarki. Google Chrom, która obchodzi właśnie 10 urodziny.  (jest to wersja nr 69). Zaobserwujemy  sporo zmian zarówno pod względem wizualnym (zaokrąglone rogi)  jak i użytkowym (Omnibox)  . Z tych ważniejszych to szybkość i to co bardzo ważne - bezpieczeństwo.

Czy Państwa strona jest responsywna?

Bardzo ważnym aspektem jest responsywność stron internetowych. Czyli ogólnie mówiąc przygotowanie jej aby poprawnie się skalowała na telefonach i tabletach. Głównie ze względu na przyrost użytkowników , którzy coraz częściej informacji szukają na smartfonie. Ponadto wyszukiwarka pozycjonuje wyżej strony dostosowane do urządeń mobilnych dlatego rekomendujemy dostosowywanie stron do tzw.  RWD. Oczywiście zapraszamy do kontaktu, chętnie dostosujemy Państwa stronę do wszelkich urzadzeń takich jak tablety i smartfony.

Google sprawdzi czy Twoja strona jest zabezpieczona. Jeśli nie to poinformuje uzytkownika o niebezpieczeństwie.

Użytkownicy  Google Chrome mogą od czerwca zauważyć iż wyszukiwarka informuje ich o potencjalnie niebezpiecznych stronach. Wszystko to dlatego że Google promuje zabezpieczone strony protokołem SSL. Z wielu źródeł wynika że witryny https odnoszą wyższe pozycje w wyszukiwarce. Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć swoją stronę to zapraszamy do kontaktu.

Pierwszy dzień szkoły

Wszystko co fajne szybko się kończy. Dziś pierwszy dzień szkoły. Wszystkim uczniom życzymy dobrych wyników w nauce i nie martwcie się bo juz za 10 miesięcy wakacje :-)

Donald Trump o nieprawdziwych informacjach w Google , na Facebooku i Twitterze.

Prezydent USA Donald Trump poinformował że w najpopularniejszej wyszukiwarce oraz w mediach społecznościowych pojawiają sie nieprawdziwe, zmanipulowane  informacje na jego temat.

Reklama nieistniejącej pizzy

Google stworzyło kampanię reklamową nieistniejącej pizzy aby wskazać reklamodawcom kanały jakie można wykorzystać do promocji. Kampania mimo tego że łamała kanony ogólnie przyjęte w reklamie to można przyjąć że odniosła sukces bo odnotowała 20 milionów wyświetleń.

23 czerwca Dzień Ojca

Dziś 23 czerwca, Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim tatusiom życzymy wszystkiego co najlepsze.

Mundial 2018 rozpoczęty.

Od dziś do 15 lipca Mundialowe szaleństwo trwa :-)

Polacy swój pierwszy mecz z Senegalem zagrają we wtorek 19 czerwca. Trzymamy kciuki za naszych.

1 czerwca Dzień Dziecka

Dziś 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim dzieciaczkom życzymy wszystkiego najlepszego :-)

Karty plastikowe

Wprowadziliśmy do naszej oferty karty plastikowe, które moga służyć jako karta rabatowa, podarunkowa, członkowska etc.

Strony internetowe

Z początkiem kwietnia uruchomiliśmy naszą nową wersję strony internetowej. Jak to mówią "szewc bez butów chodzi", dlatego wykorzystując moment przedświątecznej ciszy przed burzą w naszej branży postanowiliśmy przebudować stronę.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

B2B życzy wszystkim swoim klientom i osobom odwiedzającym naszą stronę Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa :-)